O nas

O firmie

Firma AUKEN istnieje na rynku od 1992 roku

Jest firmą rodzinną z pokoleniowym doświadczeniem. Początkowo firma nastawiona była na usługi serwisowe w dziedzinie automatyki przemysłowej dla istniejących maszyn oraz linii produkcyjnych.
W 1998 roku firma AUKEN rozszerza swoją działalność i już jako integrator automatyki przemysłowej buduje sterowania dla nowych a także modernizowanych ciągów technologicznych oraz maszyn.

W 2018 roku dzięki budowie nowej siedziby – własnego zakładu przemysłowego w Wiktorowicach koło Krakowa – firma poszerza swoją działalność o budowę komponentów, maszyn i urządzeń.

Inwestujemy w rozwój - od 2022 możemy pochwalić się nowoczesną halą montażową o powierzchni 600 m2, dzięki której możemy integrować i testować maszyny oraz linie produkcyjne przed docelowym montażem u klienta.

AUKEN jest integratorem systemów automatyki przemysłowej firm tj.

SIEMENS, BECKHOFF, LENZE, JETTER, pneumatyki/hydrauliki FESTO, SMC oraz robotów przemysłowych marki COMAU. W najbliższym czasie planowane są również nowe wdrożenia w oparciu o roboty firmy KUKA. Firma AUKEN oprócz szeroko pojętej automatyki i robotyki świadczy również usługi IT z zakresu budowy infrastruktury sieciowej, serwerowni, stanowisk komputerowych, systemów planowania obiegiem materiału a także monitoringu wydajności maszyn. Współpracuje tutaj z firmą DEXUS będącą m.in. developerem aplikacji dla produktów APPLE® oraz urządzeń z systemem ANDROID®.

Wszystko to pozwala na kompleksowe wdrożenia w ramach „przemysłu 4.0” - od urządzeń na hali produkcyjnej, poprzez budowę serwerowni, wdrożenie systemów bazodanowych i współpracę z systemami ERP klienta.

Subscribe your E-mail for our Newsletter & Business Tips